Afërdita Dreshaj Model & Singer

    Afërdita Dreshaj Model & Singer


    Models in MichiganMichigan


    Afërdita Dreshaj is an Albanian-Kosovar public figure best known for being crowned Miss Universe Kosovo 2011 and representing the Republic of Kosovo in Miss Universe 2011. Dreshaj is a well-known singer in Albanian speaking countries, having debuted with her first single "Nëse Je Burrë" in 2009. She is available for commercial projects internationally.

    Aferdita është shqiptare nga Mali i Zi,po aktualisht ndodhet ne Michigan te Amerikes,ku po korr një sukses ne fushën e modës,mori pjesë dhe ne Miss Shqipëria 2007 e cila doli e dyta,është 22 vjeçe, e gjatë 1.82, 56 kg. Ajo eshte nje nga modelet me te suksesshme Shqiptare dhe suksesi saj po arrin te jete me i madh dita dites. Ajo ka kontrata me firmat me ne ze te modes dhe foto e saja jane vene ne vendi si Italia, Gjermani, Greqi etj. Aferditaajo ka qene e lidhur me kengetarin Shqiptaro Maqedonas Shpat Kasapi, por lidhja e tyre perfundoi pasi u publikuan disa foto ku Aferdita shfaqej perkrah aktorit Leonardo DI Caprio. Kohet e fundit eshte bere e ditur se Aferdita është në lidhje me hokeistin çek Jakub Kindl.

    Height: 6′0ʺ / 183cmBorn: 1986weight: 56kg